Sešas biežākās kļūdas, ko pieļauj jaunie pāri, izvēloties kāzu fotogrāfu.

Kā pareizi izvēlēties kāzu fotogrāfu, jūs atradīsiet gandrīz katrā sevi cienošā kāzu portālā vai kāzu fotogrāfa mājaslapā. Diemžēl neviens neraksta par kļūdām, kas rodas pašā izvēles procesā. Lūk sešas biežākās kļūdas, ko pieļauj jaunie pāri, izvēloties savu kāzu fotogrāfu.

 

Nepārbauda fotogrāfa prasmes

Šī būtu pati lielākā kļūda. Ir daudz kāzu fotogrāfu, kas strādā bez bāzes zināšanām, bez atbilstošām prasmēm, tehnikas un, pats sliktākais, bez nopietnas intereses par kāzu fotogrāfiju. Neticiet nevienam fotogrāfam uz vārda, kamēr neesat redzējuši viņa darbus. Kāzu dienas steigā, ierobežota laika un iespēju apstākļos radīt spilgtu, emocionālu un māksliniecisku fotogrāfiju prasa no fotogrāfa pamatīgu atdevi un meistarību, ko nevar iemācīties vienā gadā. Ja par pilnu kāzu dienu fotogrāfs prasa 150 eiro, tad, visticamāk, viņš vēl mācās un galarezultāts nav prognozējams. Sliktākais ir tas, ka šādi fotogrāfi ir sastopami arī starp tiem, kas par savu darbu prasa 400 eiro un vairāk.

 

Izvēlās fotogrāfu, balsoties tikai uz “favorītbilžu” portfolio

Nav nekā kļūdaināka, kā spriest par fotogrāfa prasmēm un talantu, skatoties portfolio, kas ir veidots no daudzu kāzu labākajām bildēm. Palūdziet fotogrāfam no kādām kāzām parādīt pilnīgi visas bildes, no sākuma līdz beigām. Arī iesācējs kāzās var uztaisīt dažās labas bildes. Profesionāls kāzu fotogrāfs prot radīt daudzas lieliskas bildes visā kāzu norises garumā. Bez tam, tikai aplūkojot visas bildes, iegūsiet pilnīgu priekšstatu par fotogrāfa stilu.

 

Pārāk komerciāla attieksme

Saprotams, ka katrs kāzu fotogrāfs lielīs savas fotogrāfijas. Taču izvēloties, meklējiet fotogrāfu, kurš interesējas par jums un jūsu vēlmēm. Labs fotogrāfs vēlēsies uzzināt, ko jūs sagaidat no savām kāzu fotogrāfijām. Ja fotogrāfs stāsta tikai par sevi un saviem panākumiem kāzu fotogrāfijā, droši varat meklēt citu profesionāli.

 

Nepietiekoši iepazīta fotogrāfa personība

Kāzu fotogrāfs ir svarīga persona jūsu kāzās, jo no viņa ir atkarīgas jūsu labākās atmiņas. Jūs pavadīsiet ar viņu kopā visu dienu. Ja kāzu fotogrāfs nebūs jums simpātisks, tas var atstāt iespaidu gan uz jūsu emocijām kāzu fotosesijas laikā, gan visu fotogrāfiju emocionālo noskaņu kopumā. Iepazīstiet fotogrāfu, pirms tam satiekoties ar viņu. Atrodiet tādu fotogrāfu, ar kuru jums ir viegli un patīkami kontaktēties.

 

Pārāk daudz uzmanības tiek veltīts fototehnikai

Kāzu fotogrāfi, kuri tērēs jūsu laiku stāstot, kādu fototehniku tie izmantos fotosesijas laikā, visticamāk nav tie fotogrāfi, kas jums ir vajadzīgi. Arī jūsu tik biežais jautājums “Kādu fototehniku jūsu izmantojat?” ir lieks, ja fotogrāfi darbi jums patīk. Tas, kas jums pietiešām būtu jāzin, ir, vai kāzu fotogrāfs spēs parādīt jūsu jūtas un emocijas savās fotogrāfijās. Un to jūs varat uzzināt tikai rūpīgi iepazīstoties ar fotogrāfa portfolio un darba stilu.

 

Netiek noslēgts līgums ar kāzu fotogrāfu

Jūs pasargāsiet sevi no liekām nepatikšanām, ja nenoslinkosiet un noslēgsiet līgumu ar kāzu fotogrāfu. Pievērsiet uzmanību, lai šajā līgumā būtu atzīmēti gan pakalpojuma apjomi, gan fotogrāfiju nodošanas termiņi. Līgums gan jums nedos pilnīgu garantiju, taču zināmu sirdsmieru un papildus motivāciju fotogrāfam gan.

 

 

 

Leave a comment