Seši profesionālu fotogrāfu padomi jaunajam pārim, lai kāzu fotogrāfijas izdotos lieliski

Vai vēlaties, lai jūsu kāzu bildes izskatās kā pasakā? No fotogrāfa prasmēm tiešām atkarīgs ir ļoti daudz. Īsti meistari fotosesijā spēj radīt mākslinieciski augstvērtīgas fotogrāfijas pat nepiemērotos apstākļos. Taču dokumentējot notikumus, fotogrāfam ir daudz mazāk iespējas radīt, mainīt vidi un gaismas apstākļus.

Tad cik daudz rezultāts ir atkarīgs no fotogrāfa un cik no paša jaunā pāra? Lai kāzu fotogrāfijas nesagādātu vilšanos, iesakām jums ņemt vērā sekojošo:

 

Kāzu fotogrāfa izvēle

Ne tikai jaunais pāris, bet arī kāzu fotogrāfs ir ļoti ieinteresēts, lai sadarbība izdotos veiksmīga. Pārus, ar kuriem izveidojas lieliska sadarbība, fotogrāfi mēdz dēvēt par “savējiem klientiem”. Kāds tad ir šis “savējais klients”? Pirmkārt, un galvenokārt tie ir klienti, kas zina, ko vēlas, un ir griezušies pie fotogrāfa tieši viņam raksturīgo īpašību dēļ (darba un pēcapstrādes stils, personīgā attieksme u.c.). Šajā gadījumā jau gandrīz garantēti, ka ar rezultātu būs apmierinātas abas puses. Lielākā problēma ir tā, ka ne visi pārzina kāzu fotogrāfijas žanrus un darba stilus, un ne vienmēr var pateikt, ko īsti paši vēlētos redzēt savās kāzu fotogrāfijās. Jaunajam pārim sākumā pašiem sev vajadzētu uzdot jautājumu – kas jums ir kāzu fotogrāfija? Mākslas darbs vai dokumentālā reportāža? Vai jums svarīgāk ir iegūt pēc iespējas vairāk fotogrāfiju no katra kāzu dienas momenta, vai labāk ir mazāk, bet ar lielāku māksliniecisko vērtību? Kāds pēcapstrādes stils jums ir tuvāks? Tumšas kontrastainas vai gaišas un gaisīgas bildes? Dabīgas krāsas, “filmas efekts” vai melnbaltās bildes? Ja spējat atbildēt uz šiem jautājumiem, tad izvēle vairs nebūs tik sarežģīta un risks kļūdīties fotogrāfa izvēlē būs daudz mazāks. Šeit svarīgi būtu piebilst, ka savs fotogrāfs ir jāmeklē ļoti laicīgi, lai nav jāizvēlās tikai tas, kurš jūsu kāzu datumā vēl ir brīvs.

 

Kad mazāk ir vairāk

Saprotams, ka savā kāzu dienā kādam gribētos pagūt izspēlēt dažādas senču un no ārzemēm nākušas kāzu tradīcijas, taču aizraušanās ar pārlieku daudzu atrakciju iekļaušanu kāzu grafikā parasti beidzas ar skriešanu visas dienas garumā, pārgurušu jauno pāri un tikpat “iztukšotu” fotogrāfu. Lieliskām kāzu fotogrāfijām tomēr neder rūpju un noguruma māktas sejas, tāpēc laiku aktivitātēm plānojiet ar pietiekošu rezervi.

 

Detaļās ir spēks

Viens no skaistu kāzu stūrakmeņiem ir to noformējums. Fotogrāfijās vienmēr lieliski izskatās, ja kāzas ir veidotas vienotā tematikā. Un dažkārt šie vienotie elementi nemaz nemaksā tik daudz. Taču par noformējumu un citām detaļām ir jāparūpējas. Bieži līgavu gatavošanās tiek organizēta viesnīcu numuriņos, kas fotogrāfijās izskatās lieliski, tomēr šis interjers ir bez sava stāsta, jo tajos nav nekā no jums pašiem. Iesakām paņemt līdzi kādas sev mīļas un personiskas lietiņas un fotogrāfijas iznāks daudz personiskākas.

 

Laiks fotosesijai

Plānojot fotosesiju kāzu dienā, pats nepiemērotākais laiks, no fotogrāfa viedokļa, ir dienas vidus. Vasarā saule dienas vidū ir ļoti spoža un augstu virs galvām, līdz ar ko veido lielu kontrastu un neglītas ēnas uz sejas. Profesionāli fotogrāfi, protams, tiks galā arī šādās situācijās, taču tas stipri ierobežo sižetu daudzveidību. Spožā saulē ir grūti arī pozēt, jo ir karsts un saule spīdēs acīs. Piemērotākais laiks romantiskai fotosesijai ir agrs rīts vai pats vakars, kad saule gatavojas rietēt. Dienas vidus fotosesijai var būt piemērots arī tad, ja tā ir plānota telpās. Viss, protams, ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un dienas plāna. Tomēr iesakām – vienmēr pirms plānot fotosesiju, izrunāt to ar savu kāzu fotogrāfu, kurš, atkarībā no jūsu vēlmēm, ieteiks jums tai piemērotāko laiku un vietu.

 

Informēts fotogrāfs

Pat ja jūs paši nezināt visus savas kāzu dienas pārsteigumus, parūpējieties lai fotogrāfs ir ar tiem iepazīstināts. Fotogrāfam ir jāstrādā ciešā sadarbībā ar vedējiem un ir jāzina notikumu plāns, jo ir sižeti, kur vajadzīgs sagatavošanās laiks.

 

Pozēt vai nepozēt?

Šeit domas dalās pašu fotogrāfu vidū. Rūdīti dokumentālisti noraidoši attiecas pret jebkādām pozētām bildēm, kamēr lielākā daļa tomēr atļausies minimāli “iejaukties”, piemēram, palūdzot līgavu ģērbties tuvāk kādam gaismas avotam, u.c. Jāatcerās, ka dabiski noķerts mirklis vienmēr būs lielākā cieņā, tāpēc vienīgais padoms ko šajā sakarā varam ieteikt ir – aizmirstiet par fotogrāfu, izbaudiet šo dienu un izbaudiet to nesteidzoties!

 

 

Leave a comment